16
آذر
1395

شرایط و ضوابط


استفاده از محصولات و بهره‌برداری از خدمات


در گروه نرم‌افزاری نضج1395/09/16   |  418 بازدید

چکیده

از نظر ما برای طراحی و پیاده‌سازی یک نرم‌افزار، اپلیکیشن و یا یک سایت اینترنتی، نیاز است تا کارفرما و مجری با درک درست از انتظارات یکدیگر، در یک رابطه تعاملی سازنده همکاری نموده و با درک صحیح از توافقات انجام شده، در آن چارچوب انتظارات‌شان را مدیریت کنند. به‌عنوان مثال ضمن این‌که مسئولیت اصلی مجری درک نیاز پروژه با رعایت همه جزئیات است، در عین حال کارفرما نیز باید بداند که هر انتخابی تا چه حد می‌تواند دامنه هزینه‌های پروژه را گسترش دهد. بنابراین مواردی همچون محدوده فعالیت‌های پروژه، تکنولوژی‌های لازم برای اجرای پروژه، بودجه لازم و زمان‌بندی اجرای آن و همچنین "شرایط و ضوابط کاری" حاکم بر پروژه می‌بایست به روشنی بین مجری و کارفرما تبیین گردد تا از هدر رفت زمان، انرژی، و بودجه جلوگیری شودتجربه سالیان متمادی کار در این عرصه به ما نشان داده است که هرچه شفافیت کار بین ما و کارفرمایان محترم بیشتر باشد، پیشرفت پروژه و همچنین کیفیت آن برای طرفین ملموس‌تر خواهد شد. این شفافیت جز با بیان روشن شرایط و ضوابط استفاده از محصولات و بهره‌برداری از خدمات گروه نرم‌افزاری نضج میسر نیست.

شما خواننده گرامی، با مطالعه "مراحل و فازهای انجام یک پروژه در گروه نرم‌افزاری نضج" تاحدودی از شیوه مشخص شدن محدوده فعالیت‌های پروژه، بودجه پروژه و زمان انجام کار در این گروه نرم‌افزاری آگاه شده‌اید. در اینجا سعی داریم تا با ذکر مواردی کلیدی شما همراه گرامی را از "شرایط و ضوابط استفاده از محصولات و بهره‌برداری از سرویس‌ها و خدمات" ارائه شده در نضج آگاه سازیم. پس با ما همراه باشید و این موارد را با دقت مطالعه بفرمائید.

تجربه سالیان متمادی کار در این عرصه به ما نشان داده است که هرچه شفافیت کار بین ما و کارفرمایان محترم بیشتر باشد، پیشرفت پروژه و همچنین کیفیت آن برای طرفین ملموس‌تر خواهد شد. این شفافیت جز با بیان روشن شرایط و ضوابط استفاده از محصولات و بهره‌برداری از خدمات گروه نرم‌افزاری نضج میسر نیست.

1. گروه نرم‌افزاری نضج و کلیه بروندادهای آن، از هر جهت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

2. نظر به مفاد قانون جرایم رایانه‌ای، کلیه ارائه‌دهندگان خدمات دامنه و میزبانی وب و نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های متصل به اینترنت، ملزم به دریافت مدارک شناسایی کلیه کاربران خود می‌باشند. لذا کارفرما متعهد می‌گردد حداکثر ظرف مدت سه روز پس از تأیید طرح گرافیکی نمای سایت، نسبت به ارسال مدارک شناسایی خود اقدام نماید. این مدارک برای اشخاص حقیقی شامل تصویر پشت و روی کارت ملی و فرم تکمیل شده اطلاعات عمومی می‌باشد و برای اشخاص حقوقی (شرکت‌ها / موسسات / سازمان‌ها و کسبه اصناف) شامل کپی آگهی تأسیس در روزنامه رسمی کشور و آگهی آخرین تغییرات (یا پروانه کسب)، کپی پشت و روی کارت ملی مدیرعامل (یا صاحب کسب) و فرم تکمیل شده اطلاعات عمومی است. مجري نيز مکلَف است مدارک ارسالی را تنها جهت امور اداری مذکور استفاده نمايد و از انتشار آن بجز ارائه به مراجع ذیصلاح قانونی (درصورت درخواست با حکم قضایی)، خودداری نماید.

3. مبالغ ارائه شده به مشتری به‌صورت خالص محاسبه شده و در صورت نیاز به ارائه فاکتور و یا قرارداد رسمی، کسورات قانونی به مبلغ قرارداد افزوده می‌گردد.

4. درصورت نیاز به چند زبانه بودن وب‌سایت (انگلیسی، عربی و ...) به ازای هر زبان 30% به مبلغ قرارداد افزوده می‌شود. لازم به ذکر است به ازای هر زبان یک پنل مدیریتی مستقل در اختیار قرار می‌گیرد. بدیهی است این مبلغ تا پایان سال جاری شمسی معتبر است و پس از آن درصد مذکور براساس قیمت روز نرم‌افزار و یا وب‌سایت محاسبه خواهد شد.

5. نرم‌افزارهای تحت وب و وب‌سایت‌های ارائه شده توسط نضج به‌شکل سرویس در اختیار کارفرما قرار گرفته و مالکیت کدها متعلق به مجري می‌باشد. بنابراین ضمن این‌که کارفرما حق هيچ‌گونه واگذاری و افشای کدها را به غير نخواهد داشت، موارد مذکور فقط بر روی هاستینگ مورد نظر مجری نصب خواهد شد و قابلیت انتقال به سرور دیگری را ندارد. بدیهی است اطلاعات ورود به کنترل پنل سرور نیز فقط در دسترس مجری می‌باشد.

6. متون، لوگوی وب‌سایت، تصاویر اسلایدر و سایر مطالب و عناوین احتمالی مورد نیاز، توسط کارفرما تهیه و در اختیار مجری قرارداده می‌شود.

7. در صورت نیاز به ارائه خدمات بهینه سازی سایت (SEO) هزینه‌ی آن بصورت مجزا و براساس کلمات کلیدی مورد نظر کارفرما برآورد شده و به کارفرما اعلام می‌شود.

8. همه سیستم‌های ارائه شده توسط گروه نرم‌افزاری نضج از تاریخ عقد قرارداد به مدت یک سال به لحاظ فنی و به‌صورت رایگان پشتیبانی می‌شود. بنابراین در صورت نیاز به استقرار خدمات پشتیبانی برای سال‌های آتی قرارداد مجزایی تنظیم خواهد شد و شامل هزینه‌های مجزایی است.

9. در صورت نیاز به ورود اطلاعات کارفرما به نرم‌افزار یا وب‌سایت توسط کارشناسان نضج، هزینه و زمان ورود اطلاعات با توجه به حجم ورودی محاسبه و به کارفرما اعلام می‌گردد. بدیهی است زمان افزودن اطلاعات جدای از زمان‌بندی پروژه محسوب شده و دخلی به آن ندارد.

10. درصورت بروز مشکل در نرم‌افزار و یا وب‌سایت پس از پایان زمان گارانتی، چنانچه مشکل در اثر تغییرات ایجاد شده توسط کارفرما نباشد، مجری موظف است بدون دریافت هزینه اضافی آن را برطرف نماید. اما برای ایجاد تغییر یا افزودن بخش جدید، یا استقرار مطلب و محتوای جدید در سیستم، درصورت توافق طرفين، کارفرما موظف است هزینه آن را در چارچوب جدیدی به مجری پرداخت نماید. لذا مجری موظف است پس از اعلام مشکلات فنی از طرف کارفرما ظرف مدت دو روز کاری نسبت به رفع مورد یا موارد اعلام شده اقدام نماید. در صورتی که رفع مورد اعلام شده به زمانی بیش از دو روز کاری نیاز داشته باشد، مجری ضمن انجام تمهیدات لازم به منظور برقراری سرویس، برنامه زمانی مشخصی را برای رفع مورد کتباً به کارفرما اعلام می‌نماید.

در عین حال مشکلات سرویس‌دهنده اینترنت کارفرما، وجود نرم‌افزارهایی همچون فيلترشکن‌ها، استفاده از vpn یا پراکسی سرورها که باعث اختلال ارتباط با سرور مي‌شود، همچنین عدم سلامت مرورگر و رایانه کارفرما، عدم استفاده صحیح از سامانه و غیره، هیچ‌گونه مسئوليتی را برای مجری ایجاد نمی‌کند. لذا در صورت سلامت فنی نرم‌افزار یا وب‌سایت و عدم تفاهم طرفین در این باره، تست‌های لازم در حضور کارفرما و در محل شرکت نضج انجام شده و به رؤیت کارفرما خواهد رسید.

11. مسؤلیت کنترل نرم‌افزار و یا وب‌سایت از نظر کمیت، کیفیت و صحت عملکرد آن پس از تحویل، به عهده کارفرما بوده و پس از تأیید وی هیچ مسئولیتی متوجه مجری نمی‌باشد.

12. کارفرما متعهد می‌گردد که حداکثر ظرف مدت دو روز کاری پس از اعلام اتمام هر مرحله از تعهدات مجری، نسبت به اعلام پاسخ کتبی در مورد تأیید یا عدم تأیید موارد تحویلی اقدام نماید. بدیهی است عدم پاسخ‌گویی به منزله تأیید می‌باشد و هیچ‌گونه مسئوليتی را متوجه مجری نخواهد ساخت. شایان ذکر است تغییرات دلخواه کارفرما پس از آن با اخذ هزینه اضافی ممکن خواهد بود.

13. مالکیت و مسؤلیت محتوای تهیه شده یا استفاده شده در نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های پیاده‌سازی شده در گروه نرم‌افزاری نضج، متعلق و بر عهده کارفرما می‌باشد و کارفرما متعهد به رعایت موازین قانونی، اخلاقی و شرعی در استفاده از آن است.

14. مالکیت تجاری نرم‌افزارها و یا وب‌سایت‌های گروه نرم‌افزاری نضج (اعم از کدها، پایگاه داده، ساختار و معماری فنی سیستم) متعلق به مجری می‌باشد و کارفرما حق انتشار آن را به‌صورت رایگان، غیر رایگان و یا به هر شکل دیگری ندارد. در واقع با امضای قرارداد هیچ‌گونه حق پدیدآورندگی و مالکیت معنوی به کارفرما منتقل نخواهد شد و این حقوق طبق قوانین و مقررات ناظر بر حمایت از حق مؤلف برای مجری محفوظ است.

در صورت تخلف، مسئولیت جبران کلیه خسارات مستقیم و یا غیر مستقیم, مادی و معنوی، برعهده خریدار خواهد بود. همچنین انجام تخلفات توسط کارمندان کارفرما نیز نافی مسئولیت کارفرما نیست و در این‌صورت کارفرما و شخص متخلف متضامناً مسئول جبران خسارات وارده خواهند بود.

15. شرکت، در هر زمان و بدون اطلاع مشتریانش، حق به‌روزرسانی این سند (که بدون هیچ محدودیتی شامل تغییر یا حذف "شرایط و ضوابط استفاده از محصولات و بهره‌برداری از خدمات" می‌شود) را خواهد داشت.

 چنین تغییر و یا حذفی، از زمان انتشار نسخه به روز شده این مطلب در وب سایت رسمی گروه نرم‌افزاری نضج به صورت قانونی شامل حال همه مشتریانی که درخواست دریافت محصول یا خدمات جدیدی دارند، خواهد شد. بدیهی است تغییرات یا حذف قوانین عطف به ما سبق نخواهد شد و معیار تشخیص تاریخ آپدیت سند pdf آپلود شده در صفحه همین مطلب است.

شایان ذکر است که اطلاع از محتویات آخرین نسخه به روز شده این سند بر عهده مشتریان است. همچنین ارسال فرم سفارش کار از طرف مشتریان (شامل مواردی همچون فرم‌های سفارش آنلاین سایت گروه نرم‌افزاری نضج، فرم‌های کاغذی ثبت سفارش، قرارداد فروش محصولات و یا خدمات شرکت و سفارش‌های تلفنی به همراه تأییدیه پیش‌فاکتور) و نیز استفاده از خدمات جاری شرکت از طرف مشتری، به‌صورت خودکار و بی‌درنگ به معنی پذیرش این سند از طرف مشتری و پیرو آن شامل حال مشتری خواهد شد.

 به بیانی دیگر مشتری تضمین می‌کند که این سند را به‌صورت کامل و با دقت مطالعه نموده و فرصت لازم برای رایزنی قانونی در مورد آن داشته است. بنابراین به صورت روشن همه شرایط و ضوابط ذکر شده در این سند را فهمیده و با آن موافقت کرده است.

16. مجری متعهد است تا در یک یا دو جلسه دو تا سه ساعته که در محل شرکت نضج برگزار می‌شود، تمام بخش‌های نرم‌افزار یا سامانه مدیریت محتوای سایت را به شخص یا اشخاص معرفی شده توسط کارفرما (با نامه کتبی) آموزش دهد. شایان ذکر است مجری در قبال ارائه آموزش‌های خارج از مفاد و زمان‌بندی قرارداد هیچ‌گونه تعهدی ندارد و آموزش‌های بیشتر یا مکرر مستلزم صرف هزینه از طرف کارفرما می‌شود.

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
دیدگاه خود را ثبت نمایید