پیشرفت‌های ما در یک نگاه

میزان رشد و توسعه شرکت بر اساس معیار رشد تولید، رشد فروش، رضایت مشتریان، رضایت کارکنان نسبت به سال گذشته (1395):

 • درصد رشد تولید نسبت به سال گذشته
  89%
 • درصد رشد فروش نسبت به سال گذشته
  67%
 • درصد رضایت مشتریان
  85%
 • درصد رضایت کارکنان
  96%

شرکت در یک نگاه

نضج در لغت به معنای بلوغ یافتن است و از منظری دیگر از در هم آمیختن سر کلمات "نرم‌افزارهای ضرور و جامع" برگرفته شده است. گروه نرم‌افزاری نضج يك شرکت خصوصی با مجوزهای مربوط به نشر نرم‌افزار و محتوای دیجیتال و با اساسنامه‌ای مصوب است كه مراتب آن در مؤسسه رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی و اداره‌ی ثبت شركت‌ها به ثبت رسيده است.

منابع مالی نضج از طريق عقد قراردادهای فنی با شرکت‌ها و سازمان‌های كارفرما تأمين می‌شود. 


در حال حاضر، نضج زيرنظر "شورای راهبری" خود که متشکل از هیأت مؤسسین، مدیرعامل و مدیر منابع انسانی است، هدایت می‌شود و مدیریت گروه نرم‌افزاری نضج بر عهده‌ی جناب مهندس بدری‌زاده است. نامبرده با بيش از 17 سال سابقه فعالیت در سمت‌های مختلف مديريت و کارشناسی در مراكز گوناگون بخش‌های عمومی و خصوصی، در حال انجام وظیفه در سمت مدیر عامل هستند.

رویکردهای ما

پیشینه ما

گروه نرم‌افزاری نضج با هدف تولید و ارائه نرم‌افزارهای ضرور، جامع و با کیفیت عالی برای هموطنان و کمک به اشتغال نیروی انسانی متخصص کشور عزیزمان ایران، فعالیت خود را به‌صورت تخصصی از ابتدای سال 1390 آغاز نموده است. هدف اولیه این گروه که از گردهمایی جمعی از دانش‌آموختگان برترین دانشگاه‌های تهران به وجود آمده، تمرکز بر سیستم‌های سازمانی، مدیریتی نوین می‌باشد و هم‌اکنون تلاش دارد تا به‌عنوان یکی از فعالان حرفه‌ای حوزه تولید نرم‌افزار کشور از این افق فراتر رفته و گستره محصولات کیفی خود را وسعت بخشد.

در حال حاضر مؤسسان و سرمایه‌گذاران این گروه که سابقه فعالیت طولانی در صنعت نرم‌افزار ایران و مراکز دانش‌بنیان و قطب‌های علمی کشور را دارند، با تلاش‌های بی‌وقفه خود، ضمن تنوع بخشیدن به انواع محصولات نرم‌افزاری، با بهره‌گیری از به‌روزترین فناوری‌های روز صنعت نرم‌افزار، کیفیت محصولات و خدمات خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌اند که رضایت اکثریت مشتریان گرامی گواه بر این ادعاست. ان‌شاءالله این رضایت پشتوانه استواری است که نیل به اهداف تدوین شده گروه نرم‌افزاری نضج را در بلندمدت محقق می‌سازد.

ارزش‌های بنیادین

تمام کشش‌ها، کوشش‌ها و گرایشات انسان‌ها برپایه ارزش‌های نهادینه شده در بطن افراد رقم می‌خورند. اگرچه ارزش‌ها از دیدگاه کسب و کار با ارزش‌ها از منظر فردی کمی متفاوت است، اما عموماً ارزش‌های یک نهاد کاری نیز برگرفته از ارزش‌های بنیانگذار یا بنیاگذاران آن کسب و کار است. لذا ضمن در نظر گرفتن جایگاه هر یک می‌توان پهلو زدن ارزش‌های سازمانی به ارزش‌های انسانی را به روشنی ملاحظه نمود. ارزش‌های سازمانی گروه نرم‌افزاری نضج چنین‌اند :

 

محیطی سرشار از آرامش و اطمینان برای همکاران

حفظ کرامت انسان‌ها (چه در جایگاه کارکنان شرکت و چه در جایگاه مشتریان) با رعایت احترام

روحیه نشاط، امیدواری و سرزندگی

روحیه کار گروهی

خلاقیت و نوآوری

مسؤولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی

تعهد و اعتقاد به امور یا لااقل امری که در عرف مورد احترام و ستایش افراد جامعه است (نظیر دینداری، اعتقاد به اخلاق، جوانمردی، قانون، پرهیز از قضاوت، عبور نکردن از مرز صداقت و ...)

میل زیاد به یادگیری و بهبود مستمر با تلاش و پشتکار زیاد

احساس همبستگی با سایر افراد گروه و یاد دادن به آن‌ها

مؤثر و کارآمد بودن

شفافیت در مواضع، همراه با انصاف

ارزش و اهمیت قائل شدن برای وقت خود و دیگران

مأموریت

ما بر این باوریم که در آینده‌ای نزدیک زندگی مردم بیش از پیش با تکنولوژی و به تبع آن محصولات نرم‌افزاری گره خواهد خورد. بنابراین ما خود را متعهد می‌دانیم با تولید نرم‌افزارهای ضرور بومی، جامع و باکیفیت، فاصله بوجود آمده را تا حد توان کم کنیم و محصولات متناسب با نیاز حال حاضر را تقدیم هموطنان‌مان کنیم.

ماموریت ما کمک به موفقیت بیشتر کسب و کارهاست

در نضج، ما با آخرین دانش، تکنولوژی و تجربیاتی که در عالم نرم‌افزار به‌‍دست آورده‌ایم، به مشتریان‌مان کمک خواهیم کرد تا در حرفه و کسب و کار خود موفق‌تر باشند.

چشم‌انداز

چشم‌انداز میان‌مدت گروه نرم‌افزاری نضج دستیابی به راهکارهای بومی و ترکیبی‌ای است که با استفاده از آن فرآیندهای بسیار پیچیده تصمیم‌سازی، برای

 

 • افراد هم‌گرا با فناوری‌های هوشمند،

 • مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط،

 • سازمان‌های متوسط و بزرگ؛ و

 • نظامات تصمیم‌ساز کلان کشوری

 •  

آسان، قابل فهم و سریع گردد.

 

ما هوشمندی را به استخدام کسانی که مایل بدان هستند در می‌آوریم.

شایستگی‌های محوری

تلاش‌های مستمر و قوی کارکنان با انگیزه و متعهد نضج در راستای اهداف شرکت، مدیران مجموعه را به این باور رسانده که با توجه به پتانسیل‌های و شرایط موجود، این گروه در آینده‌ای نزدیک توانائی تولید و صادرات نرم‌افزارهای با کیفیت ایرانی، به کشورهای دیگر (علی‌الخصوص کشورهای همسایه) را نیز خواهد داشت. این همه حاصل تلاش‌های متخصصین نضج در :

واحد تحقیق و توسعه به راستی دانش‌بنیان

تیم فروش صادق

گروه مشاوره دلسوز

تیم فنی بسیار خبره

وا حد پشتیبانی پاسخگو

مرکز آموزش خستگی‌ناپذیر

است. ما بر همکاران‌مان که با سعه‌صدر پیشرفت‌های خود را هم مسیر با رشد و تعالی خانواده دوم‌شان یعنی نضج قرار دادند، می‌بالیم. افتخار ما همراهی چنین نیروهای توانا و متخصصی است.

اصول حرفه‌ای

ان‌شاءالله گروه نرم‌افزاری نضج در تمامی فعالیت‌های خود بر رعایت اصول زیر به‌عنوان اصول حرفه‌ای پایبند است:


 ۱. رازداری

كلیه‌ی اطلاعات درخواست شده از مشتری در ارتباط با پروژه‌ یا پروژه‌های وی و همچنین تمام ایده‌ها و راهکارهای نرم‌افزاری كه با پول مشتری و به سفارش وی تولید می‌شود، به‌عنوان اسرار مشتری محفوظ است و افشای آن‌ها از نظر ما یك تخلف حرفه‌ای و سازمانی محسوب می‌شود.

 

2. رعایت حقوق مالكیت معنوی

گروه نرم‌افزاری نضج به رعایت حقوق مالكیت معنوی ایده‌پردازان راهکارهای نرم‌افزاری‌ متعهد است. همچنین شناسنامه كلیه‌ی منابع و مآخذ شخصی این افراد که در اختیار کارشناسان نضج قرار می‌گیرد، با ذكر مشخصات دقیق در راهکار نرم‌افزاری - به‌طوری که قابل رؤیت برای بهره‌برداران از نرم‌افزار باشد – گزارش‌نویسی و سندنویسی می‌شوند.

 

3. رعایت حقوق مشتری با عمل به تعهدات و انضباط در امور

نضج احترام به حقوق مشتریان را بر خود فرضی تغییرناپذیر برمی‌شمارد و انجام سریع و به‌موقع نیازهای آنان و ایفای بهنگام تعهداتش را به‌عنوان وظیفه سازمانی شرکت به حساب می‌آورد.

 

4. اجرای حرفه‌ای و با کیفیت پروژه‌ها

راهکارها و محصولات نرم‌افزاری تولید شده در گروه نرم‌افزاری نضج با مخاطبین‌شان حرف می‌زنند و نظر آن‌ها را عمیقاً به خود جلب می‌كنند. ما موازین زیبایی‌شناسی در طراحی واسط کاربری، اصول تجربه کاربری، کاربردپذیری و سرعت و کیفیت بالای امور فنی را با هم در می‌آمیزیم تا نرم‌افزارهایی را تولید كنیم كه کیفی و كاربرپسند است.

 

5. جلوگیری از به هدر رفتن منابع

ما از هر فرصت مناسبی برای نهادینه کردن سیستم یادگیری دائمی و همگانی در بین نیروی انسانی شرکت استفاده می‌کنیم و از این طریق با حفظ کارایی و اثربخشی نزد کارکنان مجموعه، از هدر رفت زمان و انرژی شرکت و همچنین افزایش هزینه‌های کارفرما جلوگیری می‌کنیم.

 

6. تأكید بر ساده‌سازی امور

همه‌ی شرکت‌هایی كه طبق اصول و قواعد "مدیریت بر پایه‌ی ارزش‌ها" اداره می‌شوند، خود را به ساده‌سازی امور برای كاركنان و مشتریان متعهد می‌دانند. نضج، یكی از این‌گونه شرکت‌هاست و تا حد ممكن بر ساده‌سازی امور تأكید می‌ورزد.

چارت سازمانی

دپارتمان‌های مختلف گروه نرم‌افزاری نضج بدین شرح است :

 

    دپارتمان‌های تحقیق و توسعه؛

    تولید؛

    فروش؛

    مشاوره؛

    استقرار و پشتیبانی؛ و

    آموزش

منابع انسانی

در حال حاضر، نضج زيرنظر "تیم مشورتی راهبری" خود که متشکل از هیأت مؤسسین، مدیرعامل و مدیر منابع انسانی است، هدایت می‌شود و مدیریت گروه نرم‌افزاری نضج بر عهده‌ی جناب مهندس بدری‌زاده است. نامبرده با بيش از 17 سال سابقه فعالیت در سمت‌های مختلف مديريت و کارشناسی در مراكز گوناگون بخش‌های عمومی و خصوصی، در حال انجام وظیفه در سمت مدیر عامل هستند.

مدیرعامل: مهندس مهدی بدری‌زاده

اعضای هیأت مدیره:

     خانم‌ها :

          سرکار خانم زهرا کاظمی - مهندس سیده زهرا رشتی - مهندس هدیه بدری‌زاده - مهندس فائقه بدری‌زاده

     آقایان :

          دکتر محسن بدری‌زاده - مهندس مهدی بدری‌زاده

مدیر بازرگانی: مهندس هدیه بدری‌زاده

مدیر روابط عمومی: سرکار خانم ولایتی

پیام مدیریت

مهندس مهدی بدری‌زاده

بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگار بزرگ را شاکرم که در وجودم نیرو و توانی قرار داد تا هر چند ناچیز تلاشم را در جهت بهبود شرایط خود، همکاران، همراهان و محیط پیرامونم، به کار گیرم.

از شما بازدیدکننده گرامی که با صرف وقت و حضور در این سایت ما را سرافراز فرمودید نیز سپاسگزارم و توجه‌تان را به چند جمله کوتاه درباره گروه نرم‌افزاری نضج جلب می‌کنم.

نضج با بهره جستن از جوانان خبره و باهوش و نیروهای مجرب و کارآزموده به‌صورت توأمان و همچنین با ایجاد تعامل مستمر میان بخش‌های مختلف سازمان خود و سازمان کارفرما، سعی بر این داشته است تا خدماتی متمایز را مطابق با نیازها و خواسته‌های فناورانه روز ارائه دهد.

تلاش ما همواره این بوده که با درک صحیح و کارشناسانه از نیازمندی‌های مدیران ارجمند شرکت‌ها، سازمان‌ها و به‌طورکلی بازار فناوری اطلاعات، حرکت خود را هم‌راستا و هم‌شتاب با این تغییرات قرار دهیم و برای تحقق اهداف مجموعه‌های فعال نیازمند به خدمات جدید راهکار ارائه نمائیم و سرانجام در رونق کسب و کارتان همراه و همگام‌تان باشیم.

در این مسیر انتقادات و نقطه نظرات شما را از جان و دل پذیرا هستیم. سلایق شما را ارج می نهیم و برای توسعه و پیشرفت صنعت نرم‌افزار میهن عزیزمان ایران از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

اللهم وفقنا لما تحبک و ترضی